Registrace domény a webhosting

Co je to doména?

Doména je jedinečným identifikátorem každé webové prezentace. Neexistují dvě domény stejného jména. K jedné doméně náleží nejvíce jedna www prezentace, ale jedna prezentace může mít více domén. Registrací domény získá její majitel možnost nastavit ukazatele (DNS záznamy) této domény na svoje www stránky. Při zapsání registrovaného jména domény do adresního řádku internetového prohlížeče se zobrazí úvodní strana webu.

Existují domény druhého a třetího řádu. Představitelem domény druhého řádu je zápis www.vasefirma.cz . Domény druhého řádu jsou národní – s koncovkou .cz, .sk, .de atd., a nadnárodní – koncovky .com, .biz, .info apod. Ceny za registraci domén jsou různé podle typu koncovky a pohybují se od 200,- do 700,- Kč. Doména třetího řádu je vytvářena na již existující doméně druhého řádu a má podobu pobocka.vasefirma.cz. Domény třetího řádu vytváříme pro naše zákazníky, kteří využívají náš webhosting, zdarma.

Co je to webhosting?

Webhosting je služba, která poskytuje pronájem prostoru pro umístění hotové www prezentace. Na kvalitě poskytovatele diskového prostoru do značné míry závisí výsledná kvalita celé webové prezentace. Server, na kterém prezentace běží, musí podporovat požadované technologie a musí být dostatečně rychlý při „vyřizování“ poždavků na zobrazení stránky. Především však musí být vždy dostupný – nesmí mít výpadky provozu. Nespolehlivost v nepřetržitosti provozu má pro celý web naprosto fatální negativní důsledky. Proto nabízíme našim zákazníkům osvědčený, námi vyzkoušený webhosting, který splňuje všechny potřebné parametry. Cena je přitom více než přiměřená.

Datum poslední aktualizace: 12. 11. 2012

úvod >> webhosting

Registrace domény a webhosting - pro naše zákazníky za výhodné ceny.

ZPRÁVY - AUTA